Среда, 20.11.2019, 22:14
Приветствую Вас Гость | RSS

МБОУ"ЕдейскаяСОШ им.З.П.Саввина МО"Намский улус...

Меню сайта
Олимпиады
Организации
Новости школы
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

XI «Удьуор утума» научнай практическай ааҕыылар

«Удьуор утума» научнай практическай конференция

2019 сылмуус устар 23 күнүгэр оскуола иhинэн XI-с «Удьуор утума» научнай практическай конференция «Уруйдан оскуолам 100 сыла» оскуола үбүлүөйдээх сылыгар ананан ыытылынна.Конференция үс салаанан үлэлээтэ:

I секция: «Олохпут оҥкулун түстээбит кыһабыт», «Оскуолаҕа оҕо хамсааһыннара».

Лауреат – МохначевскаяТуймаада (2кл) – Тема: «Мин хос эһээм»; Сергеева Виолетта (7кл) – Тема: «О5о сааспытумнуллубаттүгэннэрэ». Диплом I ст. – Феоктистова Доминика (3кл) – Тема: «История пионерскай значога»; Слепцова Оля (10кл) – Авелова Айлана (10кл) - "Сравнительная характеристика особенностей пионерии и современного детского движения на примере детской организации ЕСОШ им. З.П. Саввина "Саабын сыдьааннара".

Диплом II ст. – Новгородов Руслан (2кл) – Тема: «Мин ийэм пионер».

II секция: «Биир хаартыскаттан сиэттэрэн», «Мин дьиэ кэргэним оскуолатаа5ы сыллара».Лауреат – Яковлева Диана (МБДОУ «Чуораанчык») – Тема: «Үөрэнээччи таҥаһын уратылара»;Диплом Iст. – Сергеева Милена (2кл) – Тема: «Мин эбээм үтүө холобурум».Диплом II ст. – Охлопков Артем (МБДОУ «Чуораанчык») – Тема: «Мин дьиэ кэргэним оскуолатаа5ы сыллара»;Диплом IIIст. – Яковлев Дыгын (1кл) – Тема:

«Үөрэнээччи тээбириннэрин үөрэтии»; Яковлев Павел (6кл) – Тема: «Зарница» оонньуу».

III секция: «Мин дьиэ кэргэним оскуолатаа5ы реликвията», «Оскуола кинилэринэн киэн туттар»Лауреат – Ядреев Толя (МБДОУ «Чуораанчык») – Тема: «Үлэ – үөрэх аргыстаах үтүө киһи»;Алексеева Моника (4кл) – Афанасьев Уйгун(2кл) – Тема: «Кинигэ сыаната – биллибэт кылаат»;Диплом Iст. – Сысолятин Петя (3кл) – Тема: «Элбэ5и кэпсиир тэтэрээт»;Барашкова Аябрина (10кл) – Тема: «Сердце отдаю детям».Диплом II ст. – Соловьев Тимур (7кл) – Тема: «Обутова А.М. фестиваль кыттыылаа5а»;Эверстов Петя (8кл) – Тема: «Выпускники – гордость школы».Диплом IIIст. – Романова Яна (1кл) – Тема: «Үлэ аһатар, сурэҕэлдьээһин буортулуур»;Романов Артем (3кл) – Тема: «Сылгы – биһиги төрүппүт»;Черноградская Уйгууна (4кл) – Тема: «Бочкарев И.И.»; Кельциев Владик (3кл)  - Тема: «Соловьев В.А. – спорду өрө тутан»;Ядреев Илья (5кл) – Тема: «Көлүөнэлэр быстыспат ситимнэрин утумнааһын»; Саввина Вика (8кл) – Тема: «Саввина В.И, Саввина М.И»

   

Вход на сайт
История школы
Библиотека
Деятельность
Форум
Часы

Copyright MyCorp © 2019
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz